Pro-Europese partijen winnen Griekse verkiezingen

juni 18, 2012 9 Reacties »   

Grieks nieuws:

Uit de eerste officiële prognose van de verkiezingsuitslag in Griekenland blijkt dat de conservatieve partij Nieuwe Democratie heeft gewonnen. De verwachting is dat de partij 29,5 procent haalt en samen met de eveneens pro-Europese socialisten van Pasok (12,3 procent) een meerderheidscoalitie kan vormen (NOS).




9 reacties

  1. 1 - nexus m. - 18 jun 2012 at 10:32 am -

    Dit was een prachtig gespannen avond gisteren.
    Persoonijk had ik ingezet dar we Portugal zouden verslaan, maar daar had ik natuurlijk de trainer, strategie en teamgeest van het ploeg niet meegerekend. Was gewoon uit puur enthousiasme die in de eerste minuten zijn gelijk kreeg en later ging men op de zakelijke toer om de tijd van de wedstrijd af te tellen.

    Ondertussen was ik benieuwd naar de uitslag in Griekenland en toevallig op een van de buitenlandse nieuwskanalen kwam het verwachte vroege bericht: “Men heeft net tegen de 40% van de voten kunnen tellen, ND leidt met 30,7% tegen 26,9% voor Syriza en uit de kanselarij van de Nieuwe Democratie is tevens het bericht gekomen dat Tsipras (Syriza) heeft reeds opgebeld zijn nederlaag erkend, de overwinnaars daar persoonlijk een voor een gefeliciteerd”

    De wonderen zijn nog niet uit deze wereld, dacht ik. Daarom hou ik van nieuws. Maar toen zag ik dat men in hun haast het bericht langer hadden gemaakt: ” Hoewel de eerste 40% betrekken alleen de conservatieve plattelands gemeenten die uitsluitend rechts-conservatief stemmen (ND) men verwacht nog de voten van de grote steden waar Syriza overweldigend de meerderheid heeft en zal het verschil inlopen”

    Toen dacht ik – laat maar liever het voetbal kijken want daar weet je precies wat je er aan heeft.

    De berichten van andere nieuwzenders veel later brachten allen het kort nieuws over dat ND heeft van Syriza gewonnen. Zo, dan hebben we geen twijfels meer.

  2. 2 - sjaax - 18 jun 2012 at 3:11 pm -

    De nederlaag van Syriza is te wijten aan haar dubbelzinnigheid volgens Thanassis Lyrtsogiannis in To Ethnos.

    De radicaal-linkse coalitie [Syriza] werkt er hard aan om de macht te grijpen, maar de coalitieleden zeggen noch ronduit, noch tussen neus en lippen door, dat ze willen dat het land binnen de eurozone blijft als ze aan de macht komen.

    Deze strategie is slechts een onderhandelingstactiek om hun positie te versterken, maar het is wel een ernstige vergissing. Het vergroot het gevoel van onzekerheid en onveiligheid onder de Grieken en maakt dat deze naar andere partijen uitwijken.

    Bron: http://www.presseurop.eu/nl/content/article/2164081-de-funeste-dubbelzinnigheid-van-syriza

  3. 3 - nexus m. - 18 jun 2012 at 3:53 pm -

    @2, de rangeerder Florent 1979 (uit je link) citeert en verwijst naar de programma van Syriza waarbij zeer helder zou zijn aangegeven dat Syriza nooit als doel exit uit de Euro gehad heeft. Florent zegt dat daar is Syriza zeer eenduidig is geweest. Wat hun doel is – opnieuw onderhandelen voor betere overeenkomsten met de Europese partners en geen exit.

    Bovenop laatste reageerder Pavlaki zegt ook glashelder dat Syriza de beest is wat ooit Griekenland kon overkomen.

    Mar afgezien daarvan mogen we ons niet als kinderen verwonderen over de betoverende gebeurtenissen zoals deze waar ND wekenlang tussen 17-19% op alle peilingen schommelde en zonder enige bijzondere gebeurtenis tussen door deed nu plotseling op een dag sky-rocketing tot boven de 30%.
    Wonderbaarlijk. Prachtig.

  4. De stemmen werden geteld door het ministerie van Binnenlandse Zaken, dus misschien hadden er eigenlijk onafhankelijke waarnemers naartoe gestuurd moeten worden…

    @3: Kun je ook uitleggen waarom je zo verguld bent met de score van ND?

  5. 5 - nexus m. - 18 jun 2012 at 5:37 pm -

    Dan zijn mijn sarcasme en ironie blijkbaar niet zo duidelijk geweest Joke.
    De laatste twee woorden zijn sarcastisch bedoeld.

  6. @5: Gelukkig, dat is een pak van mijn hart. Ik begon me al zorgen over je te maken.

  7. 7 - nexus m. - 18 jun 2012 at 5:55 pm -

    Hoeft niet Joke, ik vertrouw dat jij altijd nog een scherpe oogje heb. :)

    Ben met je eens dat in een crisisland moesten waarnemers voor de verkiezingen naartoe.
    Misschien juist daarom zijn ze niet gestuurd.

  8. @7:

    Misschien juist daarom zijn ze niet gestuurd.

    Ik vind dat toch best wel een tikkeltje naief klinken. Zo’n overdosis voetbal kàn ook niet goed zijn.

  9. 9 - nexus m. - 18 jun 2012 at 7:32 pm -

    Naïef of goedgelovig, heb ik mijn oranje t-shirt ” bondscoach” nog behouden. Je weet maar nooit. ;)